Odsek za muzičku produkciju i dizajn zvuka

Koncert vanrednih učenika naše škole
31. marta 2017.
XIV Festival Vojvođanske tambure
5. aprila 2017.

Odsek za muzičku produkciju i dizajn zvuka

Odsek za muzičku produkciju i dizajn zvuka pruža obrazovanje za obrazovni profil dizajner zvuka.

Tokom četvorogodišnjeg školovanja učenik stiče znanja iz predmeta vezanih za proces digitalne kompozicije (MIDI) uz pomoć računara, kao i iz predmeta vezanih za razne tehnike usnimavanja zvuka i muzike, proces miksovanja, masteringa (AUDIO).

Kroz predmet Audio tehnika učenik će se upoznati sa radiom, televizijom, filmom.

Ovaj obrazovni profil stvara bolju i svestraniju perspektivu za bavljenje muzikom i zvukom. Omogućava upliv u multimedijalne oblasti koje danas dominiraju sa tendencijom sve većeg primata: film, TV, radio, pozorište, računari, internet….

U svakoj od ovih oblasti dizajner zvuka može samostalno da estetski oblikuje, producira, snima, edituje, miksuje, aranžira različite zvučno-muzičke projekte. Dizajner zvuka može obavljati poslove muzičkog saradnika, tonskog snimatelja, mikromana, kompozitora kratkih muzičkih formi za radio, televiziju i druge medije.

Za Dizajn zvuka prijemni ispit se sastoji iz tri dela:

  • DIKTAT
  • TEST IZ TEORIJE
  • USMENI ISPIT IZ SOLFEĐA

Na ovaj smer mogu da se upišu i učenici koji nisu završili osnovnu muzičku školu, polaganjem   DIFERENCIJALNOG ISPITA koji  se sastoji iz tri dela:
– GLAVNI   predmet (instrument, solo pevanje, tradicionalno pevanje ili sviranje)
– TEORIJA muzike
– SOLFEĐO

Prezentacija ovog smera otvorena je za sve koji su zainteresovani da saznaju nešto iz ove oblasti  !

 

Comments are closed.